wp

Google Reklamları


Google Reklamları

Google Reklamları

 

Google reklamı, arama motorları tarafından, kullanıcılar tarafından yapılan kelime sorgularına dayalı olarak şirketler için sağlanan bir reklamdır. Bizi ilgilendiren konular hakkında bilgi almak için arama motorlarını kullanırız. Arama motorları ile ilgili sonuçları görüntülemek için çeşitli algoritmalara sahip programlar. Her gün milyarlarca insan farklı anahtar kelimeleri aramak için İnternet'teki farklı arama motorlarını kullanıyor. Bildiğiniz gibi bu anlamda Google dünyada en çok kullanılan arama motorudur ve uzun süre dayanacağından kimsenin şüphesi yoktur.

 

  Google Reklamı Nedir?

 

  Google reklamı metin tabanlı bir reklamcılık modelidir. Google reklamda en çok kullanılan reklamcılık modellerinden biridir. Google reklam ile görüntülenecek reklamlar genellikle şu satırları içerir: "ilginç başlık", "açıklama satırı" ve "web sitesi alan adı". Google Ads ile reklam veren reklamınızı gösterdiğinde değil, reklamın üzerine tıkladığında ödeme yaparsınız. Google Ads reklamcılık modelinde ücret, reklamınızı yayınlamak istediğiniz birçok anahtar kelimeler diğer teklif verenlere bağlı olarak değişir. Google Ads reklamlarınızın rekabette öne çıkması ve ilk sıralarda görünmesi için daha fazla ödeme yapmanız gerekir. Kısacası bir müzayede sistemi gibidir.

 

 Nasıl Reklam Verilir?

 

 Google reklam' ın çalışma yöntemini anlamak ve reklam bütçenizi en iyi şekilde kullanmak için anahtar kelimeler, yerleşimler, reklamların sıralaması, teklifler ve kalite puanları gibi belirli yapı taşlarını ayrıntılı olarak anlamak önemlidir. Seçilen kelimeler ve kelime öbekleri arama anahtar kelimeleriyle tanımlandığında, Google reklamları reklamlarınızın görünme olasılığı artacaktır. ,

 

 Orijinal saat satıyorsanız, kampanyanızda anahtar kelime olarak "orijinal saat" ifadesini kullanabilirsiniz. Ziyaretçiler Google'a orijinal saat veya benzer terimler girdiğinde, reklamınız arama sonuçlarının yanında görünebilir. Ayrıca, reklamlarınız orijinal yedek parça satan Google ile ilgili tüm kanallarda ve web sitelerinde görünebilir.

 

 Reklamcılık Türleri Nelerdir?

 

l Google arama ağı reklamları: Google arama ağında reklam verirken, Google’da anahtar kelimelerle alakalı terimler aradığınızda, reklamlarınız arama sonuçlarının yanında görünebilir. Anahtar kelimeleriniz Google arama ile alakalı olduğunda, reklamlarınız Google arama sonuçlarının yanında görünecektir.

l Görüntülü Reklamcılık-GDN Reklamcılığı: Google Görüntülü Reklam Ağı, web sitelerine göz atarken, YouTube videolarını izlerken, Gmail hesaplarında postalarını kontrol ederken veya mobil cihazları ve uygulamaları kullanırken kullanıcıları çekmenize yardımcı olabilir. Google Görüntülü Reklam Ağı seçeneğiyle, potansiyel müşterilere doğru yerde ve doğru zamanda ürün ve hizmet sağlamak için konumlandırmayı kullanabilirsiniz.

Kullanıcıları resim satın almaya teşvik edin: Görüntülü Reklam Ağı'nın yardımıyla, daha ilginç reklam biçimleriyle ürün ve hizmetleri kullanıcılara sunabilirsiniz. Görüntülü Reklam Ağı'nda ki bazı reklam türleri şunlardır:

 

l Duyarlı görüntülü reklamlar. Duyarlı reklamlar sayesinde, Google Görüntülü Reklam Ağı reklam oluşturmak daha kolay hale geldi. Duyarlı bir görüntülü reklam oluşturmak için, reklam metnini girmeniz ve ardından reklama dahil etmek istediğiniz resmi ve logoyu eklemeniz yeterlidir.

l Etkileşimli reklamcılık. Bunlar, YouTube ve Görüntülü Reklam Ağı görsel ve video reklamlardır.

 

 

 

 

 


pathyou
İdiltırnakevi
İdilelektrik
Podosen
Petpoint
Decoçelikkapı